Pon. - pt
10:00 - 18:00

Sobota
09:00 - 14:00

Jak efektownie i efektywnie zasłonić okna?

Razem z coraz dłuższymi dniami, do naszych domów i mieszkań wpływa coraz więcej ciepłego światła. Wieczory, choć nadal nieco długie, sprawiają, że chcemy uchronić naszą prywatność wewnątrz czterech ścian. Co za tym idzie, stoimy przed wyborem odpowiedniej zasłony w oknie, żeby spełniła wszystkie nasze potrzeby.

WYBIERZ FUNKCJONALNOŚĆ.

No właśnie, jakie są nasze potrzeby? Poza zasłonami, oferowane są także żaluzje, plisy, rolety, czy  karnisze. Każda z tych propozycji odpowiada na konkretne wymagania i każda z nich może być traktowana nawet jako element aranżacji wnętrza.

Jeżeli mieszkasz w domku jednokondygnacyjnym, lub na parterze w bloku mieszkalnym, na pewno docenisz plisy, które jako jedyne można wykorzystać jako zasłona dla dolnej części okna. Wówczas nikt niepożądany nie będzie spoglądał do Twojego domu po zmroku. Zaletą plis jest ich dobra cena, fukcjonalność, łatwość montażu oraz ogromny wybór kolorów i tkanin, które można dopasować do kolorów Twoich wnętrz. Wada to na pewno inwazyjny sposób montażu, bowiem musisz wywiercić drobne dziurki w ramie okna.

Rolety to klasyczne rozwiązanie znane nam od wielu lat. Rolety dzielą się na kilka kategorii:

  • przyszybowe, czyli klasyczne, bardzo popularne rolety montowane blisko szyby. System jest zamontowany na ramie okna, po bokach natomiast znajdują się prowadnice po których sunie nasza roleta. Jest to jedna z tańszych opcji, dająca mnóstwo możliwości aranżacyjnych, dzięki ogromnemu wyborowi tkanin i deseni. Zaletą tych rolet jest możliwość montażu na oknach na poddaszu. Jej wadą na pewno jest zmniejszenie światła okna, a więc ograniczenie dopływu światła do pomieszczenia.
  • Wolnowiszące, druga odsłona klasyki, czyli roleta, ale bez szyn. Montaż wówczas odbywa się na ramie okna lub nad wnęką, w której okno się znajduje. Rolety te można także zamontować do sufitu. To świetne rozwiązanie w przypadku potrzeby zasłonięcia dużych powierzchni.
  • Roleta „dzień i noc”, która jest nowoczesną odpowiedzią nie tyle na zasłony, co staroświeckie firanki. Dzięki tym roletom światło dostaje się do wnętrz z wybraną przez Ciebie intensywnością, ale nawet wówczas Twoja prywatność jest w pełni chroniona. Rolety tego rodzaju są niedrogie i mają mnóstwo możliwości montażu, w tym także jeden całkowicie nieinwazyjny, co jest ich ogromną zaletą.

NOWA ODSŁONA KLASYKI, CZYLI ŻALUZJE.

Kiedyś koszmar gospodyni domowych, teraz ciągle świetna odpowiedź na nasze potrzeby.

Żaluzje, kiedyś dostępne w kilku wariantach, teraz dają nam spektrum ciekawych możliwości i funkcjonalności.

  • Aluminiowe żaluzje poziome – klasyka żyje i ma się świetnie. Systemy obrotowe zostały dopracowane, a potężna gama kolorów cieszy ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Nie można żaluzjom zarzucić ani braku funkcjonalności, ani wysokiej ceny.
  • Drewniane żaluzje poziome – niezwykłe rozwiązanie aranżacyjne. Poza funkcją zasłonienia wnętrza, są bardzo oryginalne i przyciągają wzrok. Tworzą bogaty, wyrafinowany efekt.

KOMERCYJNE ROZWIĄZANIE TERAZ TAKŻE W DOMU.

Kilkadziesiąt lat temu pionowe żaluzje opanowały większość przestrzeni biurowych. Teraz stanowią ciekawą alternatywę do domowych przestrzeni.

  • żaluzje pionowe klasyczne można wykorzystać w nowoczesny sposób łącząc przy zasłanianiu jednej przestrzeni kilka kolorów. Wówczas ten wybór nabierze ciekawego, oryginalnego charakteru
  • Do pionowych żaluzji od niedawna dołączyły żaluzje panelowe, czyli szerokie płaty materiału o identycznej lub odmiennej przepuszczalności promieni słonecznych. Wśród dostępnych tkanin znajdują się materiały gładkie i dekoracyjne. Konstrukcja pozwala na swobodne regulowanie poziomu nasłonecznienia i dowolną aranżację.

Dla wielu wybór odpowiedniej formy rolety, plisy czy żaluzji staje się nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli w grę wchodzi aranżacja tak ważnej dla nas przestrzeni domowej. Po wyborze konkretnego produktu, najlepiej zawsze doradzić się specjalisty, który pomoże dobrać Ci system montażu i przedstawi wzornik tkanin i dekorów, pomoże w zebraniu wymiarów okna, aby efekt, który osiągniesz w swoim domu był właśnie tym, czego potrzebujesz!

Do materiału wykorzystano zdjęcia Dekorama. Produkty producenta dostępne są w NDH Pawelec na dziale oświetlenia.

Informacja dot. ochrony danych osobowych

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centurie

Rozumiem