Pon. - pt
10:00 - 18:00

Sobota
09:00 - 14:00

Jak urządzić pokój dziecku rozpoczynającemu szkołę?

Gdy nasza pociecha wyrasta już z wieku przedszkolnego i rozpoczyna się w jej życiu etap szkoły, należy dokładnie przeanalizować i dostosować jej przestrzeń do nowych potrzeb. Teraz nasz kilkulatek więcej przestrzeni spędzi przy biurku, nie możemy jednak zapominać o tym, że wciąż jest dzieckiem i kocha zabawę. Niemniej ważne jest, aby przestrzeń małego ucznia i uczennicy spełniła kilka ważnych wymagań.

Przede wszystkim nauka.

A nic lepszego nie możemy zrobić, niż zapewnić dziecku komfortowe ku temu warunki. Najważniejszym jest wyposażenie pokoju w dziecięce biurko, oraz fotel obrotowy z regulowaną wysokością siedzenia. Wybierając fotel, sprawdź, czy jego kółka dostosowane są do powierzchni, na jakiej go postawisz. Jeżeli obawiasz się, że mogą one zniszczyć Twój parkiet, zainwestuj w matę pod krzesło biurowe, która zabezpieczy podłoże przed zniszczeniem.

Dzięki regulowanej wysokości krzesła, zapewnisz swojemu małemu uczniowi zdrową postawę podczas nauki przy biurku. Pomóż swojemu dziecku znaleźć odpowiednie ustawienie krzesła, żeby siedział prosto przy nauce.

Światło ma znaczenie.

Szczególnie przy nauce. Przy małych dzieciach zalecamy korzystanie z ciepłego oświetlenia ich przestrzeni, ale uczeń potrzebuje światła jaśniejszego. Żeby oczy naszej pociechy się nie męczyły, a jego pracująca głowa pozostała w skupieniu, wyposaż jego biurko w lampkę z żarówką LEDową z neutralną barwą. Pomyśl także nad zmianą żarówki w głównej lampie w pokoju dziecka – najlepiej, jeżeli i ona będzie miała jasną barwę, ale neutralną. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się żarówki LEDlumen, dostępne w naszym salonie NDH Pawelec.

Porządne, mocno skupione światło jest wręcz niezbędne przy nauce. Koniecznie wybierz lampkę z LEDową żarówką o neutralnej barwie.

Organizacja przestrzeni.

Najwyższy czas, aby nasz siedmiolatek zadbał o organizację swojej przestrzeni – w końcu szkoła, to jego „jakby praca”, prawda? Tak jak my lubimy mieć dostęp do narzędzi i porządek na miejscu pracy, tak i musimy tego nauczyć naszego małego ucznia. Regały, pudełka na rzeczy plastyczne, kubki na kredki i inne pudełka na drobiazgi na pewno ułatwią współpracę na tym tle. Potem już pozostaje pilnowanie, żeby nasze dziecko potrafiło odpowiednio z tego korzystać.

Miejsce na książki i podręczniki jest bardzo ważne. Zadbaj by przestrzeni wystarczyło na wszystkie akcesoria i książki dziecka.

Po obowiązkach, czas na przyjemności.

Mając na uwadze powyższe, nie zapominajmy, że pokój dziecka to jego azyl, bezpieczna przestrzeń i miejsce do zabawy. Zapewnijmy mu komfortowy wypoczynek w formie wygodnego łóżka lub sofy, miejsce na zabawki i dywan, który ociepli przestrzeń. Pamiętajmy, że kolory ścian nie powinny być krzykliwe, a stonowane, najlepiej pastelowe – w takich najłatwiej o skupienie. Zadbajmy o ładne i funkcjonalne dodatki.

Kolorowy, pastelowy dywan z nieregularnymi kształtami jest nie tylko funkcjonalny, jak i stylowy oraz bardzo modny.

 

Wprowadzenie tych zmian w pokoju Twojego dziecka da mu wyraźny sygnał, że rozpoczyna się nowy, ekscytujący rozdział w jego życiu. Na pewno wówczas dostrzeże wagę tej zmiany i można nawet pokusić się o stwierdzenie, że będzie przykładać się równie dobrze do nauki, jak Ty do zapewnienia mu komfortowej przestrzeni do spełniania swojej nowej roli. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze w tym trudnym dla naszych maluchów czasie jest zapewnienie im wsparcia i zrozumienia ich stresu. Trzymamy za Was kciuki!

 

Na zdjęciach zaprezentowano produkty marek Meblik, Nowy Styl, Signal, BRW, Eurofirany, Multidekor – dostępnych w NDH Pawelec Nowy Tomyśl.

Informacja dot. ochrony danych osobowych

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centurie

Rozumiem